Kvítí a býlí v našich mýdlech

 

Historie bylinkářství je stejně stará jako lidstvo samo. Bylinky byly známé ve vyspělých kulturách staré Číny, Indie a Egypta stejně jako u starých Římanů a Řeků. Jistě i vy znáte účinky bylin na naši pleť nebo na zdraví našeho organismu obecně. Ráda bych vás seznámila s kvítím a býlím, které jsme použili při výrobě našich mýdel.

Při výrobě mýdla  používáme extrakty z bylin, květy bylin a také esenciální oleje z různých bylin a rostlin v té nejlepší kvalitě.

Nejprve si pojďme představit levanduli

INCI: Lavandula Angustifolia

Levandule je velice známá a oblíbená rostlina. Její krása nespočívá jenom v jednotlivých rostlinách, ale v bohatém porostu, který vytváří, a který zdobí téměř každou zahradu. Stačí, když jenom zavadíte o lístky a rozline se překrásná naprosto typická vůně, které nelze odolat. Silně aromatické nejsou pouze květy, ale i listy této byliny. Představuje symbol čistoty a svěžesti a používali ji již staří Římané do koupelí při očistných obřadech. Její jméno je odvozeno od slova lavare – umývat. Její vůně je famózní a skoro každý ji miluje.

Pro zahradníky a milovníky permakultury je dobrou zprávou, že odpuzuje mravence a mšice, takže vám ochrání ostatní rostliny před škůdci. Je dobré je vysazovat společně s růžemi. Jistě jste si všimli, že levanduli většinou nenapadají žádní škůdci.

Obsahuje dlouhou řadu účinných látek – silice, kumariny, flavonoidy, kyselinu rozmarýnovou, také třísloviny a terpeny. Má protizánětlivé účinky, protivirové a antiseptické. Navozuje dobrou náladu a přináší uklidňující spánek.

V přírodním mýdle Levandule je použit extrakt z květů levandule a květy levandule je mýdlo posypáno. Mýdlo je provoněné esenciálním olejem z levandule.

Večerní koupel či sprcha s tímto mýdlem je dobrá volba 🙂

 

Další rostlina, kterou určitě znáte, je měsíček lékařský, známá léčivka 

INCI: Calendula Officinalis

Měsíček lékařský je jednoletá bylina se žlutými až zářivě oranžovými květy a patří k typické květeně mnohých venkovských zahrad. Má krásnou vůni, omamnou. Zdá se mi, že listy této byliny voní mnohem víc, než květy. Do kosmetických přípravků se pro svoji účinnost ale používají pouze květy.

Měsíček lékařský je také skvělý zahradní lékař, protože uzdravuje půdu tím, že odpuzuje háďátka, mandelinku bramborovou a svilušky. Je dobré si ho vysadit do záhonů, kde pěstujete brambory, jahody, okurky, hrášek, mrkev a taky rajčata. Má opravdu široké možnosti využití.

Jeho historie je dlouhá, používali jej Egypťané jako omlazovací bylinu, Peršané si měsíček oblíbili pro jeho výraznou chuť a přidávali ho do pokrmů

Z měsíčku lékařského se také připravují nejrůznější domácí čaje, masti, oleje, tinktury a také se mohou použít do salátů.  Díky velkému množství karotenu, který obsahují (barvivo rozpustné v tucích), získávají všechny mastičky a olejíčky krásnou oranžovou barvu. I naše mýdlo zbarvilo do žlutooranžova.  Nejvhodnější doba pro sběr je červenec-srpen.

Obsahuje celou řadu účinných látek – silice, saponiny, flavonoidy, hořčinu, vitamín C, kyselinu salicylovou, polyacetylenové sloučeniny a karotenová květní barviva.  Má mnoho pozitivních účinků na náš organismus, hojí drobné ranky a pohmožděniny. Je přirozeným antioxidantem a zvyšuje obranyschopnost organismu. Má schopnost zjemňovat pleť a proto se hojně využívá v kosmetických přípravcích. Pomáhá zmírňovat ekzém, akné a jiné kožní problémy.

Extrakt z této rostliny je obsažen v přírodním mýdle Měsíček, květy měsíčku lékařského jsou také v mýdle a mýdlo je jimi posypáno. Mýdlo je doplněno krásnou vůní citronové trávy  a pomeranče..

 

Poslední rostlinou, kterou můžete najít v našich mýdlech je růže, královna květin

INCI: Rosae Flos Knos. Tot

 

Již po staletí jsou známy blahodárné účinky královny květin na naši pleť. Je symbolem ženskosti, krásy a lásky. Obsahuje velké množství silic a proto tak krásně voní. Její vůně pomáhá harmonizovat ženskou psychiku, zmírňuje stres a dodává sebevědomí. Je v ní přes 300 účinných látek, přispívá k obnově buněk a tak zpomaluje proces stárnutí.

Hodí se pro všechny typy pleti. Každému typu pleti nabídne to, co potřebuje. Povadlou a zašedlou pleť rozzáří, citlivou a alergickou pokožku posiluje a uklidňuje a prospívá také aknózní pleti díky antibakteriálním a dezinfekčním účinkům, jimiž oplývá.

Z okvětních plátků růže se vyrábí mnoho kosmetických přípravků – růžová voda, růžový olej, tinktura, a také čaj.

Extrakt z této rostliny je obsažen v přírodním mýdle Růže, okvětními plátky růže je mýdlo posypáno. Mýdlo je doplněno krásnou vůní hřebíčku a skořice.

Nové přírodní kosmetické přípravky – VOSK NA RUCE

Poslední skupinou nových přírodních produktů jsou VOSKY NA RUCE.

Vosk na ruce je balen do kosmetického kelímku o hmotnosti 20g. Uvnitř kelímku najdete vosk ve tvaru kolečka nebo polokoule, který vyjmete z kelímku a lehce promnete v dlani. Vosk obsahuje velké množství kakaového másla, které se roztápí teplotou pokožky. Stačí ho rozehřát v dlani a začne pomaloučku roztávat. Vydrží vám dlouho, protože ho stačí nanést opravdu maličko.

Nezanechává pocit mastných rukou, je vhodný pro namáhanou pokožku při práci nebo sportu.

Na pokožce zanechá ochranný film a krásně ji hydratuje a zvláční. Tento vosk můžete používat také na různá ztvrdlá místa na pokožce – lokty a také paty.

Složení:

 • KAKAOVÉ MÁSLO – je velmi tvrdé, ale při styku s teplotou pokožky roztává, proto se velmi dobře aplikuje na pokožku
 • VČELÍ VOSK – má antiseptické a antioxidační vlastnosti. Díky tomu urychluje regeneraci jemné pokožky
 • MANDLOVÝ OLEJ – je poslední složka našich vosků na ruce – velmi rychle se vstřebává do pokožky, nezanechává pocit mastnoty a je dobře snášenlivý pro všechny typy pleti
 • VITAMIN E

Vosk na ruce neobsahuje vodu, proto neobsahuje ani konzervanty.

Vyrábíme ve čtyřech variantách:

 • natural
 • levandule
 • pomeranč
 • šalvěj

 

Nové přírodní kosmetické přípravky – BALZÁMY NA RTY

Druhou skupinou jsou BALZÁMY NA RTY.

Naše balzámy na rty jsou baleny v malých vysouvacích kontejnerech o hmotnosti 4,8g. Balzámy na rty jsou jemné a hezky se nanášejí na rty, tak akorát, ani měkké ani příliš tvrdé.

Vyrábět budeme ve dvou variantách, co se týče složení přípravku.

V té první variantě je takové složení:
BAMBUCKÉ MÁSLO v BIO kvalitě – obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Dokonale hydratuje a regeneruje pokožku a také ji chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce).

VČELÍ VOSK – má antiseptické a antioxidační vlastnosti. Díky tomu urychluje regeneraci jemné pokožky. Je bohatý na vitamín A.

MAKOVÝ OLEJ LZS – má schopnost uzamknout v pleti vlhkost, účinně regeneruje, urychluje hojení popraskané pokožky, poradí si i se zánětem. Má vysoký podíl hořčíku a vápníku.

VITAMÍN E

Tento balzám na rty budeme vyrábět ve třech variantách vůní:

 • natural
 • levandule
 • lemongrass

V té druhé je tohle složení:
BAMBUCKÉ MÁSLO v BIO kvalitě – obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Dokonale hydratuje a regeneruje pokožku a také ji chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce).

VČELÍ VOSK – má antiseptické a antioxidační vlastnosti. Díky tomu urychluje regeneraci jemné pokožky. Je bohatý na vitamín A.

OLEJ Z PŠENIČNÝCH KLÍČKŮ LZS – má antioxidační vlastnosti díky obsahu vitamínu E, je účinným regeneračním prostředkem pro suchou pokožku

VITAMÍN E

Tento balzám na rty budeme vyrábět ve třech variantách vůní:

 • natural
 • pomeranč
 • skořice

Ani balzámy na rty neobsahují vodu, proto v nich nejsou ani konzervanty.

Nové přírodní kosmetické produkty – PŘÍRODNÍ TUHÉ DEODORANTY

Připravujeme  nové  kosmetické přípravky, se kterými bychom vás rádi seznámili. V duchu naší filozofie jsou všechny tyto produkty čistě přírodní, bez barviv a konzervantů. V našem e-shopu si je budete moci zakoupit na podzim 2018, možná o nějaký ten týden dříve.

A teď již k jednotlivým přípravkům.

První skupinu tvoří PŘÍRODNÍ TUHÉ DEODORANTY, které budou prodávány v malém vysouvacím kontejneru o hmotnosti 15g. Takové šikovné balení do kabelky, nezabere moc místa a poskytne velkou službu.

Tyto deodoranty vám nabídneme ve čtyřech variantách vůní:

 • natural
 • levandule
 • geranium+patchouli
 • lemongrass

Pocení je přirozený proces fungování lidského těla. Je to zdravý mechanismus, který pomáhá odvádět toxiny z našeho těla a také reguluje tělesnou teplotu. Samotný pot je téměř bez zápachu, o ten se postarají bakterie, které pot rozkládají. Deodoranty absorbují nepříjemný pach potu tím, že brání rozkladu bakterií.

Většina komerčních deodorantů a antiperspirantů obsahuje složky, které mohou způsobit alergické reakce, ale zkoumá se i jejich vliv na vznik rakoviny či Alzheimerovy choroby. A protože deodoranty a antiperspiranty jsou určeny k tomu, aby působily na našem těle po dobu mnoha hodin, zvyšuje se tak potenciál pro vstřebávání toxických látek do našeho těla.

Pokud se chcete vyhnout všem podezřelým chemikáliím, zkuste používat přírodní deodoranty.

Ty naše obsahují:

 • KAKAOVÉ MÁSLO –  je velmi tvrdé, ale při styku s teplotou pokožky roztává, proto se velmi dobře aplikuje  na pokožku
 • VČELÍ VOSK – má antiseptické a antioxidační vlastnosti. Díky tomu urychluje regeneraci jemné pokožky
 • SODA BICARBONA – má účinky dezodorizační (zbavuje zápachu) a antiseptické (ničí choroboplodné mikroorganismy)
 • KUKUŘIČNÝ ŠKROB – absorbuje pot a dodává jemnou konzistenci deodorantu
 • MANDLOVÝ OLEJ – je poslední složka našich deodorantů –  velmi rychle se vstřebává do pokožky, nezanechává pocit mastnoty a je dobře snášenlivý pro všechny typy pleti

Deodoranty neobsahují vodu, proto také neobsahují žádný konzervant.

Návod na použití:

Přiložte deodorant do podpažní jamky a jemně si natřete celé podpaží. Počkejte 2-3 minutky a teprve potom se oblékněte. Deodorant poskytuje spolehlivou ochranu před zápachem 6-8 hodin. Po této době ho samozřejmě můžete použít znova.

 

 

 

RÝŽOVÝ OLEJ

Rýžový olej se získává z rýžových otrub.

Je to vysoce kvalitní rostlinný olej, který má unikátní léčivé účinky na naše zdraví.

Obsahuje řadu vitamínů, minerálů a množství nenasycených mastných kyselin, zejména kyselinu olejovou a linolovou. Má vysoký obsah přírodních antioxidantů: gamma-oryzanol, tokotrienoly a tokoferoly – proto se označuje jako přírodní antioxidant.

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem (tj. porušení rovnováhy mezi vznikem volných radikálů a  jejich odstranění pomocí přirozených lapačů – buňkových antioxidantů).

Obsahuje také skvalen, což je organická sloučenina, která je součástí buněčných membrán a představuje jednu z nejdůležitějších lipidových složek kůže. Vykazuje poměrně silné antioxidační vlastnosti. Skvalen snižuje a ve velké míře odstraňuje škodlivé účinky znečištěného prostředí na náš organismus.

Díky složení, které tento olej má, zpomaluje proces stárnutí pokožky, zvyšuje její pevnost a pružnost. Brání naše tělo před volnými radikály. Snadno se vstřebává a neucpává póry, je hypoalergenní, hydratační, vyživující a regenerační.

Najdete ho i v našich mýdlech:

Přírodní mýdlo KAKAO

Přírodní mýdlo KÁVA

Přírodní mýdlo  KOKOS

Přírodní mýdlo RŮŽOVÝ JÍL

Přírodní mýdlo DĚTSKÉ

 

 

 

 

 

0