Provozovna výroby přírodních mýdel: Mydlárna bolleD se nachází v budově Polikliniky Čumpelíkova s.r.o. v Praze 8. Provozovna splňuje všechny legislativní požadavky vycházející z Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Všechna naše mýdla jsou testována Státním zdravotním ústavem v Praze.

Odborný posudek ke zdravotní nezávadnosti kosmetických přípravků je vypracován v tomto rozsahu:

1. Protokol o mikrobiologickém zkoušení

2. Protokol o zkoušce cytotoxicity, metoda in vitro

3. Protokol o zkoušce stanovení kožní snášenlivosti u lidí

To vše je zaznamenáno ve Zprávě o hodnocení bezpečnosti kosmetického přípravku.

Všechny kosmetické přípravky jsou notifikovány v Evropském portále CPNP.

Značka bolleD vznikla převzetím italského slůvka bubliny = bolle a D je iniciála mého jména. Název vznikl částečně z nouze, protože jsme nemohli najít příhodný název, který by už nebyl obsazen, a částečně z lásky k Itálii a italskému jazyku. Io amo l’Italia e la lingua italiana 🙂

Pokud je v mýdle použit palmový tuk, pochází z ekologických zdrojů. Výrobce splňuje certifikace trvale udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí RSPO. Certifikát RSPO znamená, že výrobci palmového tuku nesmí zatěžovat nebo ohrožovat místní faunu a flóru. Hlavním kritériem je, že nesmí kácet ani vypalovat pralesy, ohrožovat oblasti se vzácným a bohatým ekosystémem a při samotném pěstování nesmí používat pesticidy. RSPO také podporuje firmy, které nabízejí svým zaměstnancům férové platy a zvyšují tak jejich životní úroveň.

Při výrobě mýdel používáme kvalitní oleje, tuky a másla v kosmetické nebo potravinářské kvalitě.  Všechny suroviny použité v našich mýdlech jsou nakupovány s podrobnou technickou dokumentací tzv. Bezpečnostními listy. Barvy mýdel dosahujeme použitými bylinkami, kořením či kosmetickými jíly. Pro vůně používáme různé esenciální oleje a silice. Esenciální oleje jsou látky, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Tyto látky jsou z rostlin získávány destilací a vytváří tak vysoce koncentrované oleje se silnými účinky (účinky jsou silnější než mají sušené rostliny), obsahují alergeny, jsou jejich přirozenou součástí a  jsou u každého mýdla uvedeny ve složení pod symbolem*. Vyrábíme také mýdla bez parfemace pro ty z vás, kteří mají citlivou pokožku. Voní takovou „čistou“ vůní zmýdelněných olejů a tuků – je to přirozená vůně mýdla.

Mýdla vyrábíme metodou „za studena“. Naše mýdla jsou 100% přírodní, jsou bez konzervantů a umělých barviv.

Mýdla jsou určena k okamžité spotřebě. Každé mýdlo je opatřeno výrobní šarží a datem expirace „spotřebujte nejlépe do“. Životnost mýdel je minimálně 12 měsíců. Hmotnost při  krájení je kolem 115g. Nepoužíváme živočišné produkty, kromě kozího mléka.

Přírodní mýdla mají proti průmyslově vyráběným jiné vlastnosti. Při zmýdelnění vzniká  jako vedlejší produkt glycerin a ten v mýdlech zůstává. Proto jsou přírodní mýdla jemnější, mají ale sklon k rozmočení (protože glycerin přitahuje vodu). Abyste tomu zabránili, odkládejte mýdlo na mýdlenku s drenáží, aby nestálo ve vodě, vydrží vám tak déle.

A když se vám náhodou přece jen rozmočí, nechte ho 2-3 dny vyschnout a potom ho můžete používat dál. Všechna mýdla jsou vyráběná ručně a proto se mohou vyznačovat nějakou odchylkou, každý kus je neopakovatelný, může se trochu odlišovat od fotografie.

Kůže dospělého člověka zaujímá plochu 1,6-2 m2. Kůže je vystavena nepříznivým vnějším vlivům prostředí a její stav je ovlivňován také způsobem našeho života. A je ovlivňován také tím, jaké kosmetické přípravky používáme. Je prokázané, že 60% toho, co aplikujeme na naši kůži, se vstřebává do těla. Péče o kůži není zbytečná, zejména dnes, kdy je naše životní prostředí prostoupeno škodlivými látkami. Vhodná péče kůži prospívá, protože posiluje její přirozené funkce a o to jde především. Zdravá kůže je spojena s celkovou krásou. Vhodná péče znamená péči založenou na  kosmetických přípravcích, které jsou vyráběny z přírodních látek. U řady syntetických látek jsou známé negativní účinky na naši pokožku, a i když existují limity považované za bezpečné, přece jenom se negativní účinky dlouhodobým používáním kumulují. Proto je dobré, když pokožce i celému organismu ulehčíte od další chemie a budete používat naše přírodní mýdla.

Mýdla mají hustou krémovou pěnu a jsou velice příjemná, jemná při styku s pokožkou. Dobře čistí a zanechají pokožku jemnou a dobře hydratovanou. Jedno mýdlo vám vydrží 1 – 1,5 měsíce při každodenním sprchování.

Přeji vám hezké zážitky s mytím našimi mýdly.

0